Amerikan Kedisi Shorthair Cinsi ve Özellikleri

amerikan-kedisi

Amerikan Kedisi Shorthair

amerikan kedisi shorthair
amerikan kedisi shorthair

Amerikan kedisi birçok cinsi vardır. İlk olarak, Amerikan Shorthair kedisinden kısaca bahsedelim. Bu kedinin ana çıkış yeri İngiltere’dir. Özgürlüğüne çok düşkün olan bu kedi vasat karakterlidir.

Amerikan Shorthair kedisinin bakımı çok zor değildir. Haftada sadece birkaç kez taranmalıdır. Bu kedinin genel olarak renkleri, baskın renklerdir. İki veya daha fazla renkliler ise çizgili olurlar.

Ek olarak, kahverengi ve gri şekilde renkli olanlarda bulunmaktadır. Bu kediler‘in tüyleri kısadır ve vücut yapıları büyük olur. Karakteristik özelliklerinden kısaca bahsetmemiz gerekirse; çocuklarla ve hayvanlarla arası iyidir fakat sadakati çok yüksek seviyede değildir.

Oyunculuğu çok iyi değildir ve hareket ihtiyacı çok yoktur. Bakıma da çok ihtiyacı yoktur. Shorthair Amerikan kedisi, son derece hareketli, zeki ve atılgan bir türdür.

Bu tür uyurken farklı hareketler içerisine girmektedir. Kısaca beslenme şeklinden bahsetmemiz gerekirse; mamalarının yanı sıra kemirebileceği besinlerden, taze etten ve karışık tatlı kemikler her zaman tercihi olmuştur.

Bobtail Kedisi

 amerikan kedisi bobtail
amerikan kedisi bobtail

Gelelim Amerikan Bobtail kedisine. Bobtail kedisinin ana çıkış noktası ABD’dir. Bu kedi, canlı, zeki, sevgi dolu ve mükemmel karakterli bir kedidir. Bu kedinin bakımı çok zor değildir haftada bir defa fırçalanması yeterlidir.

Rengine gelecek olursak, çok farklı renklerde bu kediyi görebilirsiniz. Bu ırkın tüy şekli uzun, vücut yapısı ise orta büyüklüktedir. Karakteristik özelliklerine gelecek olursak, çocuklarla ve hayvanlarla çok iyi anlaşır aynı zamanda çok sadakatlı bir türdür.

Oyunculuk yeteneği çok gelişmiştir, hareket ihtiyacı ise orta seviyededir. Amerikan Bobtail kedisinin mükemmel bir kişiliği vardır. Sevgi dolu ve oldukça tatlı bir cinstir. Sıcak kanlı yapıları sayesinde kendilerini hemen sevdirebilirler.

Curl Kedisi

amerikan kedisi curl
amerikan kedisi curl

Bir diğer Amerikan kedisi türüne gelecek olursak, Curl kedisidir. Curl kedisinin çıkış yeri ABD’dir. Mükemmel karaktere sahip bir kedidir. Tüyleri bakım gerektirir, haftada birkaç kez taranmalıdır.

Renkleri ise, gölgeli, duman rengi ve çincilla rengidir. Bu kedinin tüy şekli uzun veya orta boyuttadır. Vücut şekli ise orta boyuttur. Çocuklar ve hayvanlarla anlaşabilir sadakati de iyi seviyededir.

Oyunculuk ve hareket anlayışı yüksektir. Amerikan Curl kedilerinin karakterleri, akıllı , mantıklı , asil ve duyarlıdır. Pozitiflikleriyle hemen dikkat çekerler. Mükemmel sezgileri ve meraklı davranışları bulunur. Kutu konserve, taze et ve hazır mamalardan hoşlanırlar.

Kediler hakkında daha fazla bilgi için patiler.net‘e göz atın!

2 thoughts on “Amerikan Kedisi Shorthair Cinsi ve Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir