Danua Köpek Irkı Tarihi ve Yaşantısı

Dev Danua Köpekleri

Büyük Danua nazik dev olarak kabul edilir, orta derecede eğlencelidir ve çocuklarda iyidir. Bununla birlikte, bir sahibi, köpeğin yer ve beslenmeyle bakımından büyük olduğu için masraflı olacaktır ve bunun için istekli olması gerekir.

danua
Danua özellikleri

Boyut:
Ağırlık aralığı:

Erkek: 45-59 kg
Kadın: 45-59 kg

Yüksekliği:

Erkek: 81 cm
Kadın: 76 cm

Özellikleri:
Disket kulakları (doğal olarak)

Beklentiler:
Enerji Seviyesi: Ortalama
Yaşam Beklentisi: 6-8 yıl
Düşme eğilimi: yüksek horlama eğilimi: düşük
Havlamaya Eğilimi: Düşük
Kazma Eğilimi: Düşük Sosyal / Dikkat İhtiyacı: Yüksek

Büyük Danimarkalılar dev, güçlü ve zarif köpeklerdir. Erkekler 81 cm boyunda olabilir ve yaklaşık 45 ila 59 kg arasında bir ağırlığa sahipken, dişiler 76 cm uzunluğunda ve yaklaşık 45 ila 59 kg ağırlığında olabilir.
Büyük Devler ’in devasa başı dar ve üstte. Kaşlar belirgindir. Kulaklar öne düşer veya dik durması için kırpılır. Boyun uzun ve güçlü. Danua’nın vücudu uzun, kaslı ve ön bacakları düz. Kuyruk uzunluğunda orta; tabanda kalın ve kancanın altına iner.

Büyük Danimarkalılar ortalama dökülmelere karşı hafiftir. Ceket kısa ve pürüzsüz olup, beyaz bir arka plan üzerinde siyah lekeler bulunan brindle veya fawn, mavi, siyah veya harlequin gibi çeşitli renklerde gelir.

Cins, zayıf bir ömre sahiptir; Büyük Danimarkalılar sadece 6-8 yıl veya daha az yaşar.

danua özellikleri
Danua Kişilik

Danua Kişilik:

Büyük Danimarkalı nazik devleri olarak kabul edilir. Onlar orta derecede eğlenceli, şefkatli ve çocuklarla iyi. Evlerini koruyacaklar. Büyük Danimarkalılar, özellikle onlarla birlikte yetiştirilirlerse genellikle diğer hayvanlarla geçinirler, ancak cins içindeki bazı kişiler, bilmedikleri köpeklerle saldırgan olabilir.

Büyük Danimarkalıların eğitilmesi kolay kabul edilir, ancak bazı Büyük Dane meraklıları bireylerin inatçı öğreniciler olabileceğini söylüyor.

Danua ile yaşamak:

Bir Danua isteyen herkes bu köpeğin büyük boyuna uymaya istekli olmalı. Bir Danua, küçük bir köpeğe göre çok daha fazla miktarda yiyecek yiyecektir, bu nedenle beslenme, bir Danua için küçük bir Chihuahua için olduğundan daha pahalıya mal olacaktır.

Bu dev köpeğin, özellikle gençken, dolaşmak ve egzersiz yapmak için odaya sahip olması gerekir. Şehirde bir Danua tutmak isteyen herkes, uzun günlük yürüyüşler için köpeği dışarı çıkarmaya hazırlanmalıdır.

Büyük Danimarkalılar tamamen büyüdüklerinde yönetilebilir olmalarını sağlamak için itaat eğitimi almış olmalıdır.

Gaz birikimini ve midenin bükülmesini de içeren şişkinlik olarak bilinen bir durum, Danua gibi dev cins köpeklerle gerçek bir olasılıktır. Bu potansiyel olarak hayati tehlike oluşturan sorunu önlemek için, günde bir veya büyük bir öğün yerine iki veya üç küçük öğün besleyin ve köpeği yedikten sonra en az bir saat dinlenmeye teşvik edin. Çok büyük köpekler ayrıca yükseltilmiş yiyecek kaselerinden de faydalanırlar, böylece yemek için bacaklarını açmaları gerekmez.

danua tarihi
Danua Tarihi

Tarih:

Dev Köpeklerin Apollo’su olarak da bilinen The Danua, dev bir cins. Dane, Danimarkalı değil Alman kökenlidir. Cinsin 400 yıldan uzun süredir var olduğu düşünülüyor. Büyük Danimarkalılar, ülke topraklarını korumak ve yaban domuzu avlamak için Alman soyluları tarafından yetiştirilen mastiff benzeri köpeklerden doğar.

  1. yüzyılda, Büyük Danimarkalılar prestijli mülk ve araba koruyucularıydılar. Diğer köpekler de yaban domuzu düşürebildiğinden, spor için üst sınıfta da popülerdiler.

Bugün bildiklerimize benzeyen Büyük Danimarkalılar 1800’lerde geliştirildi. 1880’de Almanlar “Danua Danimarkalı” ismini yasakladı ve Alman mastiff anlamına gelen “Deutsche Dogge” adını verdi; Ancak, cins İngilizce konuşan ülkelerde Büyük Danua olarak adlandırılmaya devam ediyor.

Bu köpekler öncelikle aile hayvanlarıdır ve büyüklüklerine rağmen soygunculardan korunmalarına yardımcı olmak için şehir sakinleri arasında popüler hale gelmiştir.

Pomeranian boo Köpek Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir