En Uysal Kedi Cinsleri Hangileri

En uysal kedi cinsleri

En uysal kedi cinsleri : Çoğu kedi, köpekler kadar kucaklanmaya da bayılır, ancak bu kedi ırkları özellikle şefkatlidir.

en uysal kedi cinsleri

Kedilerin mutlaka mutlu bir yaşam için insanlara ihtiyaç duymadıkları yaygın bir yanılgıdır. Kedilerin köpeklerden daha bağımsız olduğu inkar

edilemez olsa da, bazı kedi ırklarının diğerlerinden daha sevimli olduğu ve söz konusu kucaklamaları için insanlara güvendiği bilinmektedir.

Uluslararası Kedi Derneği’nden (HİKA) Cheryl Hogan, insan meslektaşlarıyla daha fazla bağlantısı olduğunu bildiği kedi ırkları için iki kuruş teklif etti.

Pet MD’ye, aşağıdaki dokuz kedi ırkının “tam kalbinize girme yolundan gitme” ihtimalinin daha yüksek olduğunu söyledi.

Tüm kedilerin kendine özgü ve özel kişilikleri olsa da, bu 10 sevecen kedi ırkı, yalnız kalmaktansa kucakta oturmakla daha fazla ilgileniyor görünmektedir.

1.Scottish Fold (İskoç Fold Kedisi)

Scottish Fold

Bu kediler binlerce yıllık evcilleştirmeden çok yumuşak ve çekingendir. İskoç Kıvrımlar, kucağınızda, o büyük, yuvarlak gözlerle size bakmaktan başka bir şey istemiyor.

2.Ragdoll Kedisi

Radgoll kedisi

Bu kediler kelimenin tam anlamıyla “yavru kediler” olarak bilinir çünkü kucaklaşmak istemek gibi köpek benzeri özelliklere sahiptirler. Ragdolls isimlendirilir çünkü kollarında topaklanarak tutulmak isterler.

Bu cins kediler popüler ve kapalı kedidir ve insanlarıyla çoğu kediden daha fazla ilgilenmektedir. Ragdoll sahiplerinin kedi arkadaşlarıyla oyun oynadığı bile biliniyor …

En uysal kedi cinsleri sıralamasında 3. sırada tonkinese var.

3.Tonkinese (Tonkin) Kedisi

Tonkinese kedisi

Bu akıllı kedi ırkı da çok seslidir. İnsanlarıyla tam bir konuşma yaptıkları biliniyor ve bu konulara sahip olurken, kucaklaşmayı seviyorlar.

Tonkin kedileri en sosyal kedi ırklarından biridir ve iyi bir şekilde eşlik eder.

4.Birman Kedisi

Birman kedisi

Birman sadece büyük, kabarık aşk yığınlarıdır. Cheryl Hogan uzmanlığını sadece kedi şovlarına kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda kedileri de besliyor ve Birman kedisi tanıdığı en yakışıklı kedilerden biri.

“Hayatımda böyle insan odaklı bir kediyle hiç karşılaşmadım” dedi.

Birmans hassas oldukları kadar şefkatlidir ve arkadaşlık için daima size güvenecektir.

5.Sphynx Kedisi

Sphynx Kedisi

Bu kedi ırkının neden en üst düzey şef listesinde olduğunu tahmin etmek kolay olabilir. Sıcak olmayı severler! Ve evin en sıcak yerlerinden biri senin kucağın olur.

Tüysüz Sphynx kedilerin çok aptal oldukları ve insan izleyicileri için gösteriş gösterdikleri sevgi ile tanınırlar.

6.Siyam Kedisi

Siyam Kedisi

Siyam kedileri de çok seslidir ve sahiplerine tüm günlerini anlatmak ister. Avluda kovaladıkları böcekleri hatırlamak için en sevdikleri yer? Kolların.

Hogan, “Gözlerinde sahiplerine karşı gördüğünüz aşk karşılaştırılamaz” diyor. Bu sevgi dolu kedinin doğru bir tanımı.

7.Kurilian Bobtail

Kurilian Bobtail

Bu cins ABD’de oldukça nadirdir, ancak çok yakışıklı olduğu bilinmektedir. Kurilian Bobtail Rusya’dan ve bir tanesine sahip olmak için yeterince şanslıysanız, onların çok özel bir arkadaş olduklarını biliyorsunuz.

Bu kedilerin çok arkadaş canlısı oldukları ve insan meslektaşlarına adandıkları bilinmektedir.

8.Burmese (Birmanyalı) Kedisi

burmese kedisi

Burmese kedisi çok sosyal ve düzenlenmeyi çok seviyor. Neredeyse yumuşacık çikolatalı aşk topaklarıdır.

Ayrıca, etkileyici yüzleri, onları yakın tuttuğunuzda ve kulaklarında tatlı sözler fısıldadığınızda, herkese anlatacak.

9.Bombay Kedisi

Bombay Kedisi

Bombay kedisi aslında Birmanya’dan gelen bir cins, bu yüzden onların benzer özelliklere sahip olması mantıklı. Ama bu küçük kara panter kendi cinsi ve sevecen bir cins olarak tanınır.

Aslında, TICA yargıcı ve uzun zamandır Bombay yetiştiricisi Wendy Klamm, bu kedilerin “kedi harikasının iyi niyet elçisi olduğunu, asla yabancı biriyle tanışmadığını, herkesle arkadaş olduklarını” söylüyor.

En uysal kedi cinsleri 10.Maine Coon Kedisi

10.Maine Coon Kedisi

Maine Coon Kedisi

Maine Coon en büyük yerli kedi ırkıdır. 18 pound ağırlığında ve 40 santim uzunluğunda büyüyebilir. Kucağınızda sahip olunacak çok fazla kedi var, ama Maine Coons son derece sosyal ve en çok insan aileleriyle etkileşim içinde.

Maine Coon kedileri, miyavlama yerine cıvıl cıvıldamaya ve trillemeye meyillidir ve dikkatinizi çekmek için bunu coşkuyla yaparlar. Bu sevimli, şefkatli kedilerin getirici oynadığı ve hatta tasmalı yürümeye istekli oldukları bilinmektedir.

5 thoughts on “En Uysal Kedi Cinsleri Hangileri

    1. Listedekiler genel manada uysaldırlar. İran kediside buna dahil edilebilir. Hem tatlı hem pofidik hemde sevecegimbirşey olsun ıstıyorsan Scottish Fold senin kedindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir