Evde Köpek Bakımı Zor mu ?

köpekler kaç ayda doğar

Evde Köpek Bakımı Zor mu ?

Evde köpek bakımı zor mu ,Hayır, bir köpeğin bakımı zor değildir. Lütfen onu gerçekten istediğinizden ve bunun yalnızca geçici bir heves olmadığından emin olun.Köpeğinize düzgün bir şekilde bakmayı göze alabildiğinizden emin olun. Kaba görünmek istemem ama hak ettiği şekilde ona biraz ilgili davranmanız gerekiyor.Sadece bir sığınağa, suya ve bir kabın içine atılan birkaç köpek topağından daha fazlasına ihtiyacı olacak; düzenli veteriner ziyaretleri, kaliteli yemekler, temiz su, çiğneme oyuncakları, sıcak, konforlu yataklar, kaliteli bir yürüyüş koşumuna ihtiyacı olacak. Sıcaklık, güvenlik ve korumaya ve sevgiye ihtiyacı olacak…

evde-kopek-bakimi-zor-mu
evde-kopek-bakimi-zor-mu

Ayrıca, sadece yiyecek ve sığınağı değil, aynı zamanda sosyal ihtiyaçlarını, eğlence ve egzersizlerini de tüm ihtiyaçlarını görmek zorunda kalacağınızı da düşünmelisiniz.

Lütfen unutmayın: Arka bahçenin köşesindeki bir köpek kulübesi yeterli değildir. Ailenin bir parçası olmalı; Ona değer vermelisiniz ve çocuklarınıza değer verdiğin ve sevdiğin gibi sevmelisin şevkat ve dikkatine ihtiyacı olacak; lütfen bunları görmezden gelmeyin.

Bir köpeğin yalnızca tek amacı çevreyi dolaşıp devriye gezmek olan bir “bahçe yaratığı” olarak sakın düşünmeyin.

Bir köpeğe yatırım yapmadan önce, onu gerçekten istediğinizden emin olun (sadece güvenlik için ona ihtiyacınız yok). Lütfen onun için zaman ayırın.

Son bir söz: Bir köpek sevgi, anlayış ve sabır ile itaati öğrenir; dayak ile değil! ona sevgi aşılarsanız oda size sevgisini gösterir ve itaat eder.

ve bir köpek alırsanız, lütfen ilk başta çok utangaç, gergin ve korkmuş olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Bir köpek aldığınızda hemen ondan hoşlanmadığınıza kanaat getirmeyin zamanla o size sizde ona alışıp aranızdaki bağı güçlendireceksiniz ve köpeğinizi eve götürdüğünüzde artık oda evin bir bireyi olacak.

köpekler insanların yıllardır sadık dostudur ve köpeğinize ne kadar değer verip sevgi ile yaklaşırsanız bu sadık dostunuzdan karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Bir köpek yaşam boyu sorumluluktur; sadece birkaç gün içinde tükenecek bir yenilik değil. Lütfen, çok dikkatli bir şekilde düşünün ve iyi karar verin.

köpekler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

2 thoughts on “Evde Köpek Bakımı Zor mu ?

  1. Beslenmesi, gezdirmesi, bakımı… Gerçekten heves olmadığına emin olunca bir dost edinilmesi gerekiyor. Dünyanın en güzel dostları Onlar. En güzel bakımı hak ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir