Kedi İsimleri Dişi ve Erkek

yerli kedi isimleri

Kedi İsimleri

kedi isimleri : Bir kedi sahiplendikten hemen sonra ona ne diye sesleneceğimiz gelir aklımıza. Ailemizin bu yeni ferdi için ilk düşündüğümüz isimler yumoş veya pamuk olacaktır muhtemelen.

Buradan da anlayabileceğimiz gibi küçük dostlarımıza isim verirken görünüşleri çok etkili oluyor. Bizim tavsiyemiz tüm aile bireylerinin kolay telaffuz edebileceği kötü ve olumsuz düşünceler çağrıştırmayan kedi adları olacaktır.

Kediler pek tabi sizin ona koyduğunuz ismin ne anlama geldiğini bilmeyeceklerdir ancak hisleri ve enerjileri bir paratoner gibi çeken kediler olumlu olumsuz bütün duygu değişimlerini çok iyi bir şekilde anlayabilirler.

Bu yüzden onlara seslenirken mutlaka olumlu bir kelime seçmenizde fayda var. Sürekli başka tonlamalara müsaade eden bir kelime seçmenizde pek mantıklı olmayacaktır.

Çünkü kedinizin ismine alışması için aynı sesi duyması gerekiyor. Onu çağırdığınızı anlaması için her seferinde aynı kelimenin aynı şekilde söylenmesi çok önemlidir.

kediler
kediler

Sadece sizin sevdiğiniz bir ismi takmak bazen aile bireylerinin sevmeyeceği isimleri kedinize vermeniz aile bireyinin kedinize karşı zaman içerisinde kötü tutumlar sergilemesine bile sebep olabilmektedir. Bu yüzden kedinize isim ararken mutlaka ortak bir karar verilmelidir.

Kedinize çok uzun isim de tavsiye etmiyoruz çünkü kedinin kafasını karıştıracak derecede uzun isimler kedinin tepki vermemesine dahi neden olabilmektedir. Eğer kedinize yerli bir kedi ismi vermek istiyorsanız size bu konu hakkında bir kaç tavsiyede bulunabiliriz.  

  En popüler Kedi İsmi

 • Maya, Paşa, Miço, Maviş, Boncuk, Kehribar, Çakır, Zümrüt, Pamuk,
 • Yumak, Badem, Gümüş, Çakıl, Çorap, Şanslı, Üzüm, Pakize, Güneş,
 • Sultan, Melek, Fındık, Fıstık, Portakal, Çilek, Kiraz, Vişne, Kivi,
 • Bihter, Behlül, Minnak, Mırmır, Mırnav, Hürrem Momo, Appa, Haydar,
 • Haydari, Leyla, Mecnun, Terasa, Gofret, Kısmet, Macun, Tontiş, Pisiko,
 • Kavun, Karpuz, Florya, Dora, Helen, Koko, Sarıkız, Karakız, Karaoğlan, Karaca, Kumpir, Maske..   

Kedinize popüler bir isim yerine pek duyulmamış ama kulağa hoş gelen yerli bir kedi ismi koymak istiyorsanız bunun içinde bir liste yaptık sizin için:

 • Yastık, Arsız, Aşure, Aykız, Çıtır, Duru, Helva, Huzur, İrmik, Kartal, Köfte, Korsan, Leyla, Muhtar, Sos, Kaynana, Byık, Böcek, Buz, Ceviz, Kahve. 
KEDİNİZE İSİM
KEDİNİZE İSİM

  Kedilerin karanlık veya aydınlığa göre büyüyüp küçülen gözleri hayranlık uyandıracak derecede güzel olabiliyorlar. Eğer kedinize göz rengine göre isim takmak isterseniz şunları kullanabilirsiniz:

 • Maviş, Karam, Hardal, Kehribar, Çakır, Zümrüt.   
 • Kara, Karam, Esmer, Gece, Zeytin.   
 • Kar, Buz, Dondurma, Pamuk, Yastık, Yumoş.   
 • Hardal, Kehribar, Güneş, Kahve, Bal. 

Çok çeşitli kedi isimleri diğer dillerde olduğu gibi Türkçe ’de de mevcuttur. Sizin için derlediğimiz yerli kedi isimleri aşağıdakilerdir. 

 • Yumurcak, Alya, Duman, Toprak, Ekim, Minnoş, Kaymak, Cesur, Badem, Çıtır, Çakıl, Lokum Pars, Kızım, Hayal, Tarçın, Paspas, Nefes
 • Yumuk, Pati, Uykucu, Şarap, Prenses, Maya, Kupa, Viski, Minnak, Kuyruk, Ponçik, Bücür, Atom, Mikrop, Karamel, Köpük
 • Bulut Katherine, Tomris, Fındık, Fıstık, Portakal, Çilek, Kiraz, Vişne, Kivi, Bihter, Behlül, Minnak, Mırmır, Mırnav, Hürrem, Çarli, Şans
 • Şanslı, Üzüm, Pakize, Güneş, Sultan, Melek, Suzi, Kömür, Bulut, Yumoş, Yumak, Paspas, Balım, Pofuduk, Sarı, Ajdar, Lala, Dilan, Yumak.   

Küçük dostumuza verdiğimiz ismi mutlaka bir tasma şeklinde boynuna asıp arkasınada adres ve telefon bilgilerimizi girmeliyiz. Bu uyarıyı yerli kedi isimleri yazımızda mutlaka değinmemiz gerekiyor. Çünkü kediniz dışarı çıkabilir kaybolabilir. Bunu yapmanız kedinizin böyle bir durumda bulunmasına çok büyük faydası olacaktır. 

Patiler.net

3 thoughts on “Kedi İsimleri Dişi ve Erkek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir