Kedi Nasıl Çağrılır ?

kedi nasıl çağrılır

Kediler en sevimli hayvanlardan biridir. Binlerce türü olan kedilerin şehir ekosistemine adapte olmuş türleri insana çok yakın canlılar olarak bilinmektedir. Kedilerin evcil hayatı da insanlarla çok yakın olarak geçmektedir. Bu nedenle kedi nasıl çağrılır sorusu bir araştırma konusudur. Kedilerin çağrılmasında bazı sesler özellikle tercih edilir.

Kediler çağrılırken yavru kedi sesi, mırlama sesi, kızışma sesi, fare sesi tercih edilmektedir. Kedilerin bu tür seslere tahammül edemeyerek merakla arandığı ya da kayboldukları bir yerden çıkıp gelmeleri meşhurdur. Kediler nasıl çağrılır sorusuna cevap olarak artık doğal seslerin ya da kayıtlı seslerin varlığından söz edilebilir.

Farklı seslere anlık ve kritik tepkiler veren kedilerin ortaya çıkması kolaylaştırıcı bir durumdur. Bununla beraber kediler pisi pisi olarak da çağrılarak hemen ortaya çıkabilir.

Pisi pisi şeklinde bir yansıma sesiyle çağrılan kedilerin yiyecek için ortaya çıktığı çok görülmüştür. Kediler nasıl çağrılır sorusunun en basit cevabı kedilerin diğer ismi olarak da bilinen ve söylenen pisi pisi şeklinde mırıldanmaktır. Kediler insana ve cana yakın hayvanlar olarak bu tür davranış ve seslere dayanamazlar ve karşılık verirler.

Kedilerin en çok çıkardığı sesler mırıldanma sesleri olarak miyavlamalar şeklindedir. Bu miyavlamalar ve hırlamalar aranma, merak, güven duygularını da içermektedir. Kızışma ve kavga zamanlarında da kedilerin meydan okuma mırıldanma ve miyavlamaları oldukça kızgın ve yüksek seviyededir.

kedi nasıl çağrılır

Kedi nasıl çağrılır araştırması yapan bir kişinin kızgın ve kavgacı kedi sesini öne sürmesi de kedilerin ortaya çıkmasında etkili olmaktadır.

Kedilerin beslenirken ya da su içerken de ses çıkardıkları bilinir. Ayrıca sevilme isteği ya da güven duygusu hissettiklerinde de mırıldanmalar, hırlamalar kedilerin en çok çıkardığı sesler arasında yer almaktadır. Kediler nasıl çağrılır sorusu bu noktada yeniden gündeme gelmektedir.

Hırlama seslerine karşı kedilerin tahammül edemediği ve dayanamayarak sese yöneldiği bilinmektedir. Kedinin bir sese yönelmesi kulakları ve bıyıklarıyla algılamayı gerçekleştirmeleri ile harekete geçmelerinin aynı anda gelişmesiyle oluşur.


Kediler hareketli ve meraklı hayvanlardır.Kedi nasıl çağrılır derken bu çok kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Kedilerin merakları bir zaaf olabilir.

Kedi tırnağı nasıl kesilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir