Kedi Tırnağı Nasıl Kesilir ? Kedi Tırnak Kesimi

kedi tırnağı

Kediler insana ve cana çok yakın hayvanlardır. Sahiplerine karşı büyük bir bağlılık gösterirler. Alışkanlıkları genelde değişmez. Sahiplerine alışmaları ve bağlanmaları halinde oldukça duygusal da olabilirler. Kedilerin bakımını yapmak maliyetli olsa da insanlığın bir icabıdır. Bununla beraber bir güvenlik meselesidir. Kedi tırnağı nasıl kesilir sorusu da burada gündeme gelmektedir. Kedi tırnakları ve tüyleri çok sık uzar. Bu sebeple de çok sık bakım yapmak gerekir.

Kedi tırnağı insanlara zarar verebildiği gibi, evcil hayvanlar için ev eşyalarına da zarar verebilir. Bu nedenle kedilerin tırnağının kesilmesi gerekir. Bunun için özel tırnak kesme makasları yapılmıştır. Makasların kullanılmasıyla tırnaklar iyice kısaltılabilir. Kedi tırnağı da insan tırnağı gibi uzar.

Kedi tırnak kesmek sorusuna cevap çok basittir. Tırnak kesimi yaparken arka ayaklarının tutulması hareketin kısıtlanması için idealdir. Bu nedenle arka ayaklarının öncelikli olarak tutulması ve kesmeye ön ayaklardan başlanması daha makuldür.

Kedilerin bakımı oldukça zordur. Veteriner eşliğinde aşıları, mamaları, uyku düzenleri, tüyleri, tırnakları derken temizlik ve sağlık bakımları oldukça fazladır. Kedi tırnağını kesmek sorusu da burada gündeme gelmektedir. Kedilerde tırnak önemli bir sorundur.

kedi tırnak
kedi tırnak

Çünkü evcil kediler uzun tırnaklarıyla hem evde yaşayan yetişkin ya da bebeklere zarar verebilir hem de eşyaları tırmıklayarak zararlarını devam ettirebilir.

Kediler sevimli ve cana yakın hayvanlardır. Duygusal bağ kurarlar. Bu bağları sonuna kadar güçlendirir ve devam ettirirler. Bu sebeple insanlar kedileri çok sever ve onlara bakmak isterler. Temizlik ve sağlık ihtiyaçlarını görürler. Kedi tırnağı nasıl kesilir sorusu da bir araştırma konusudur.

Tırnak makasıyla kedi tırnağı kesmek biraz zor olabilir. Genelde özel makaslar da kediler için üretilmekte ve kullanılmaktadır.

Kedi bakımı yapmak teferruatlı olmaktadır. Tüylerin kesilmesi, temizlenmesi, aşıların tam olarak yapılması, mamaların düzenli alınması, kedilere ait odalar, köşeler olması da kedilerin hayatını etkiler. Tırnak bakımının olması da kedilerin huzurlu bir şekilde vakit geçirmesi anlamına gelebilir.

Tırnaklar kediler için çok önemlidir, bütün hamle ve hareket olguları tırnaklar sayesinde gerçekleşir. Kedi tırnağı nasıl kesilir sorusunun cevabı bu nedenle çok önemlidir.

Kediler hakkında daha fazla bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

One thought on “Kedi Tırnağı Nasıl Kesilir ? Kedi Tırnak Kesimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir