Kediler ağlar mı ?

İçindekiler

Kediler ağlar mı ?

Kediler ağlar mı ? Kısa cevap: hayır.  Ancak bu, kedilerin üzüntü hissetmekten muaf oldukları anlamına gelmez.

kediler ağlar mı

 Daha iyi açıklama için The Cat Whisperer, Mieshelle Nagelschneider’e kediler ağlar mı diye soru yöneltildi ve cevap verdi: “Bizim gibi değil.  Gözyaşlarıyla boğuşmazlar, ancak üzülebilirler veya mutsuz olabilirler, seslendirebilirler ve acı içinde çığlık atabilirler, ama ağlamazlar. ”

 Eğer insanlar belirli duyguları hissedebiliyorlarsa, hayvanların da hepsini hissedebildiğine inanıyordu” dedi, “Ama aynı derecede değil ya da insanların hissettiği aynı spektrum seviyesinde değil.  Bu farklı.

 Nagelschneider, “Üzgün ​​olabilirler ve depresyona girebilirler” dedi.  “Kediler çok üzgün bir miyav diyebilir, ama ağlamak gibi değil.  Yüzlerini yuvarlayarak gözyaşı dökerek değil, insanlar gibi hüngür hüngür ağlayarak değil, ama yine de o hissi, o üzüntüyü hissedebilirler.

 Kediler duygusal bir cevap olarak gözyaşı dökmese de, tıpkı bir insan tenekesi gibi tıbbi nedenlerden dolayı yırtılabilirler.  Oregon, Keizer’deki Willamette Valley Hayvan Hastanesi’nden Dr. Sheri Morris, kedilerin “bizim gibi, havadaki bir şey yüzünden gözlerimizi sularsa, o zaman bu mümkün” dedi.

 “Gözyaşları ağlayan [kediler] hakkında konuşuyorsak, bence çoğunlukla oküler rahatsızlık ile ilişkili olacaktı.  [Gözyaşları gibi] oküler deşarj viral hastalık, alerji ve enfeksiyon ile ilişkilidir ”dedi.

 Kedinizin gözyaşları konusunda endişeleriniz varsa Morris, yardım için bir veteriner aramayı önerir (eğer kalıcıysa).  .  .  kediler zemin seviyesinde sağda olduğundan, farklı halı temizleyicileri gözde tahrişe neden olabilir.  Kalıcı bir sorunsa, şu anda biraz sulanmış olmaktan çok daha fazla endişe verici olduğunu düşünüyorum.

Kediler kanama görür mü (regl olur mu )?

One thought on “Kediler ağlar mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir