Kediler Birbirini Neden Yalar ?

kediler birbirini neden yalar

Kediler Birbirini neden Yalar , sürekli olarak yalanan hayvanlar olarak bilinmektedir. Tüy döken ve yüksek hassasiyet sahibi olan kedilerin kendilerini ve başka kedileri yalaması olağan durumlardan biridir. Kedileri sürekli yalanırken görmek de insanlar için alışkanlık haline gelmiştir.

Kediler parlak tüylere sahip olmak isteyen çok temiz hayvanlardır. Dışkılarının da üstünü örterler. Sularını da patileriyle içerler. Sürekli olarak yalanıp vücut ve yüz temizliği de yaparlar. Kedilerneden birbirini yalar sorusuna cevap olarak kedilerin temizlik hassasiyeti ve sevgi gösterileri olarak gösterebiliriz.


Kedilerin sahiplerini ya da bir kimseyi sevdikleri ve onlara güven duydukları zamanlarda mutlaka mide gurultusu gibi bir ses çıkarırlar ve yalanmaya başlarlar. Özellikle avret yerlerini de yalayan kedilerin birbirlerini yalamaları da söz konusu olmaktadır. Çift olarak yaşayan kediler birbirlerini temizlik maksadıyla yalarlar. Kediler niçin birbirini yalar sorusu sıklıkla karşılaşılan sorular arasında yer almaktadır.

kediler birbirini neden yalar
kediler birbirini neden yalar


Kediler serinlemek, rahatlamak, temizlenmek için yalanırlar. Bu sebeple kedilerin birbirlerini de yalamaları rahatlamak istemelerinden, sıcaktan bunalmalarından gerçekleşebilir. Kedilerin ev ortamında herhangi bir reaksiyon halinden sonra yalanmaları streslerinin de gitmesi anlamına gelmektedir.

Kediler niçin birbirini yalar sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kediler vitamin almak, yaralarını iyileştirmek için de yalanırlar. Kedi dili bir uzuv gibi çok amaçlı olarak kullanılabilmektedir.


Kedilerin dünyasında kedi dilinde önemli bakteriler ve anti bakteriyel maddeler bulunduğundan sağlıklı yaşamayı devam ettirmeleri bakımından yalanmaları içgüdüsel ve tedavi edici özelliklere de sahiptir. Bu nedenle kediler niçin birbirini yalar sorusu önemli bir cevap bulmaktadır.

kediler neden birbirini yalar
kediler niye birbirini yalar

kediler, yalanırken etraflarını da kontrol ederek güvende olduklarından emin olurlar. Böylece bütün vücutlarını yalayarak hem temizlenir hem de sağlıklı olduklarından ve bir görevi yerine getirdiklerinden mutlu olurlar.


Evcil olarak hayatına devam eden kedilerin kediler birbirini neden yalar sorusuna cevap olarak ilgi ve sevgi göstermek, görmek için yalandıkları cevabı verilebilir. Kediler bu nedenle çok temiz hayvan oldukları için evlerde rahatlıkla kalabilirler. Ev ortamına alışkın kedilerin kendilerine has bir ortamlarını da bulunmaktadır. Evcil kedilerin mama ve su sıkıntısı olmadığından bütün gün yalandıkları da olmaktadır.

kedilerin beden dili yazımıza bakabilirsiniz.

2 thoughts on “Kediler Birbirini Neden Yalar ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir