kediler için zararlı yiyecekler

kediler için zararlı yiyecekler


Kediler için özel olarak tasarlanmamış herhangi bir yiyecek, sindirim sistemini etkileyerek kusmaya, diyare veya iştah kaybına neden olabilir. İşte kediler için zararlı yiyecekler.

kediler için zararlı
yiyecekler

1.Alkol


Bir çorba kaşığından az alkol, kediniz için sorunlara yol açabilir. Ciddi karaciğer ve beyin hasarına neden olabilir.

2.Çikolata


Çikolata teobromin içerir. Acı tatlandırıcı uyarıcı tüm formlarda bulunurken, en koyu ve şekersiz çikolatalarda yoğunlaşmıştır. Yutulması kalp problemlerine, kas titremelerine veya nöbetlere neden olabilir. Çikolata ayrıca kafein içerir.

3.Kahve, çay ve enerji içecekleri


Bunlar kafein içerir – kedinizin huzursuz olmasına, hızlı soluma, kalp çarpıntısı ve kas titremesine neden olabilir.

4.Peynir ve süt


Belki şaşırtıcı bir şekilde, süt ürünleri, kedilerin ne yiyemediğinin listesinde yüksektir. Bunun nedeni, bazı kedilerin laktoz intoleransı olmasıdır, bu nedenle süt ürünleri yerse kusmaya ve ishale neden olabilir.

kediler için zararlı yiyecekler nelerdir devam edelim.

5.kuyruk yağı, çiğ et, çiğ yumurta ve çiğ balık


Kusmaya, diyare veya pankreatit denilen acı bir duruma (aşırı yağdan) neden olabilir ve ayrıca bu gıdalarla ilgili Salmonella veya E.coli riski de vardır.

6.Üzüm ve kuru üzüm


Köpekler üzüm veya kuru üzüm yemekten kaynaklanan akut böbrek yetmezliği yaşayabilir – ve kediler de toksisite sadece anekdot olmasına rağmen, bu yiyecekleri kedinizin ulaşamayacağı bir yerde saklamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

7.Soğan ve sarımsak


Soğan ailesinin tüm üyeleri, yeterli miktarda yenildiği takdirde sorunlara neden olabilir. Bazı soslarda biraz soğanın ya da sarımsakların herhangi bir problem yaratması muhtemel değildir. Bununla birlikte, bir diş sarımsak ya da yeşil bir soğan yemek, sindirim rahatsızlığına neden olabilir. Düzenli olarak bir miktar soğan yemek, kansızlığa neden olabilir.

8.Ksilitol


Bu, şekersiz yiyeceklerin çoğunda, özellikle de ciklette kullanılan bir tatlandırıcıdır. Bu üründen hastalanan kedilerin kaydı yoktur, ancak köpeklerde kan şekerinde ciddi bir düşüşe neden olabilir – bu da nöbet ve kasılmalara ve hatta ölüme neden olabilir – ardından karaciğer yetmezliği ile sonuçlanabilir. Kedinizin bu bileşeni içeren yiyecekleri yemesine izin vermemek daha güvenlidir.

Kediler neden göz kırpar hiç merak ettiniz’mi ?

One thought on “kediler için zararlı yiyecekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir