Kediler kanama görür mü (regl olur mu ) ?

Kediler Adet Olurmu

Kediler kanama görür mü (regl olur mu )?
Kediler de memeli canlılar sınıfına girdikleri için ve Diğer dişi memeli canlılar gibi belirli dönemlerde adet görür.

kediler kanama görürü mü
kediler kanama görürü mü


Fakat bu insanların veya köpeklerin adet görmesi ile aynı olmaz.Mesela

kediler’de ovulasyon döneminde bayanlardaki gibi aşırı bir kanama görülmez.Bayanların adet döneminde kanamanın nedeni döllenmeyen yumurtanın kanama yolu ile vücuttan dışarı atılmasıdır.

Fakat kediler çiftleştiklerinde yumurtalar döllenir. kediler bizim tahmin ettiğimiz gibi adet görmezler.

Dişi Kedilerin Kızgınlık Dönemi

Kediler kanama görür mü ,Dişi kedilerin kızgınlık dönemleri vardır ve bu dönemlerde kahverengimsi akıntılar olabilir fakat Bu kanama değildir.


Kedilerin adet dönemine girdiğini anlayamazsınız çünkü bu dönemde kedilerin kanaması olmaz.
kedilerin adet döneminde ciddi davranış bozukluğu olur.

Dişi kedinizin normalden daha farklı davranışlar sergilediğine Şahit oluyorsanız bunun sebebi ovülasyon döneminde olması olabilir.

Yukardaki yazımızda belirttiğimiz gibi Kediler kanama görür mü görmez eğer dişi kesinizin cinsel bölgesinde kan görürseniz hemen veteriner hekime başvurmanız gerekmektedir.

kediler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın

11 thoughts on “Kediler kanama görür mü (regl olur mu ) ?

 1. Merhaba
  Bahçemizde yaşayan dişi bir kedimiz var 6-7 aylık ve idrar yaptığı bölgede kanama olduğunu farkettim.yuvasında da bir iki damla gördüm.normal midir? Ne yapmalı…bir de.arada öksürürken gibi sesler çıkarıyor. Anlayamadım. İçdış parazit aşıları yaptırmıştım. Teşekkürler

  1. merhaba kediniz idrar yolu enfeksiyonu olabilir.yani insanlardada aynı durum söz konusudur idrar yollarında enfeksiyon varsa kanama söz konusudur.

  1. kahverengimsi akıntılar olabilir fakat Bu kanama değildir fakat kan olduğuna eminseniz bir veterinere götürün derim.

 2. Merhaba. Kedim her ay 1 haftalığına garip bir döneme giriyor. Çenesini titreterek miyavlıyor sanki ağlıyor gibi. Sürekli kendini yalıyor ve yerde sürünüyor. Kızgınlık dönemi bu kadar sık olmaz diye biliyorum. Acaba başka bir rahatsızlığı olabilirimi. Yada regly mi acaba diye kafamda deli sorular

  1. kediler kızgınlık döneminde genellikle bu tür hareketleri yaparlar ama bunun dışında extra bir şeyler görüyorsanız kedinizde hırıltı vs veterinere götürün bence

 3. Merhaba kedim bu sabah evden kaçmıştı(3. Katta oturuyoruz nasıl kaçtığını bilmiyorum normalde dışarı çıkarmıyoruz evde bakıyoruz)sabah bir yerden miyavlama sesi geliyodu dış kapının önünden kapıyı bi açtık kedim eve gelmiş.sonra poposunda kan gördüm. Ve yattığı yerlerde 1-2damla kan lekeleri vardı.dedim regl oldu heralde (daha once hiç olmadı).kedim kısır bu arada olması normal mi çiftleşmiş olabilirmi çünkü son günlerde kızgınlığa girmiş gibi bağırıyordu.

 4. Merhaba 15 aylık dişi kedimizde dünden beri damla şeklinde kanama oluyor Ve çok miyavlıyor, normal midir? Evimiz bahçeli ve geceleri dışarda kalıyor, henüz kısırlaştırmadık.

 5. Kısır olan dişi kedimde (1.5 yaşında) bu sabah poposundan kahverengi ve ağır kokusu olan bir sıvı aktı,endişelendim bu nedir acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir