Kediler Ne Yer Kediler için Zararlı Yiyecekler Hangileridir.

kediler ne yer

Kediler ne yer bunu çok iyi bilmeniz gerekir hangi yiyecekler yayarlı hangi yiyecekler zararlı dostunuz için çok önemli.
Kedinizin genellikle besin değeri yüksek kedi maması ile beslenmesi gerekli ama arada bir bizlerinde yaptığı gibi onu ödüllendirmek gerekir.


Sadece ihtiyacı olan kedi dostu besinlerin nasıl seçileceğini bilmeniz gerekir.

Kediler ne Yer (Et)

kediler ne yemeli
kediler ne yemeli

Kediler et yiyicidir, sade ve basittir. Güçlü bir kalp, iyi görüş ve sağlıklı bir üreme sistemi için etten protein almaları gerekir. Pişmiş dana eti, tavuk, hindi ve az miktarda yağsız şarküteri etleri, onlara vermenin harika bir yoludur.

Çiğ veya kokmuş et, kedinizi hasta edebilir. Eğer onu siz yemiyorsanız evcil hayvanınızada vermeyin.

Kediler ne yer Tahıl Yer Mi

kediler ne yemeli
kediler ne yemeli

Yulaf’ta kalori başına çok fazla protein var ve bunların yapılması kolaydır. Mısır ve iyice öğütülmüş bir mısır unu verebilirsiniz.Kahverengi pirinç, arpa ve buğday meyvelerini deneyebilirsiniz, ancak önce bunları ezmeniz gerekebilir.

Kediler darı ve kuskus gibi küçük tanelerden hoşlanırlar. Sadece verdiğiniz tahılların pişirildiğinden emin olun, böylece kedinis onları tamamen sindirir. Kepekli ekmek kırıntıları da yiyebilir.

Kediler Balık Yer Mi

kediler balık yer mi
kediler balık yer mi

Balıklar, kedinizin gözlerinin artrit, böbrek hastalığı ve kalp rahatsızlıklarının yanı sıra keskin kalmasına yardımcı olan birçok omega-3 yağ asidine sahiptir. Konserve veya pişmiş balık bir kedi için gayet iyidir. Ama suşi ve çiğ balık iyi bir fikir değil.

Kediler Yumurta Yer mİ

kediler yumurta yer mi
kediler yumurta yer mi

Kediler ne yer Yumurta kediniz için bir başka süper protein kaynağıdır. Ama pişmiş olduklarından emin olun. Çiğ et ve balık gibi çiğ yumurtalar da kedinize zarar verebilir.

Kediler Sebze Yer Mi

kediler sebze yer mi
kediler sebze yer mi

Sebzeler de tüm kediler için çok zengin bir vitamin kaynağıdır ve sindirime yardımcı su ve elyafla doludurlar. (kedigiller tatlı tatları tadamazlar).Taze salatalık veya kavun, buğulanmış brokoli veya kuşkonmazı deneyin.Kedinize pişmiş köfte verebilirsiniz fakat içinde soğan ve sarımsak olmamasına dikkat etmelisiniz.

Kediler Peynir Yer Mi

kediler peynir yer mi
kediler peynir yer mi

Kediler ne yer Kediler Peynir yer mi ? az miktarda kedinize iyi gelen yüksek proteinli bir atıştırmalıktır. Ancak peynirdeki protein, et, balık ve yumurtadakilerden daha azdır. Ayrıca, birçok kedinin midesi sütle baş edemez, bu yüzden süt ve süt ürünlerini çok tercih etmeyin.

unutmayın!

Kediniz sadece arada sırada bu tür atıştırmalıkları almalı.ilk tercihiniz Düzenli öğünler ve yüksek kalitede bir kedi maması olmalıdır.

kediler ne yememeli ?

Kediler İçin zararlı yiyecekler

Atıştırmalıklarınızı paylaşırken bu yiyeceklerden uzak durun. Kediler için toksiktirler:

  • Çikolata
  • Üzüm ve kuru üzüm
  • Soğan ve sarımsak
  • Macadamia fıstığı
  • Ekmek hamuru
  • Alkol
  • Ksilitol, şekersiz sakız ve şekerde bulunan yapay bir tatlandırıcıdır.
  • Kedinize yönelik olmayan yiyecekleri, onlara ulaşamayacağı bir yerde saklayın.

2 thoughts on “Kediler Ne Yer Kediler için Zararlı Yiyecekler Hangileridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir