Kediler Neden Göz Kırpar ?

kediler neden mırlar

Kediler Neden Göz Kırpar ?

Evcil hayvan ebeveynleri garip kedi davranışlarını görmeye alışkındır. (Herhangi bir sebep olmadan odanın bir ucundan diğer ucuna koşuyormu? Kontrol edin.)

Peki ya kedi yavaşça göz kırpar gibi yaygın olmayan davranışlar? Ve neden kediler bu kadar yavaş göz kırpar? Bu hareket düşünceleri hakkında ne gösteriyor?


Hayvan davranış uzmanları tarafından teorileştirildiği gibi, yavaş göz kırpma, bir kedinin insan ailesine nasıl güvende hissettiğini söylemesidir.

Bir Kedi Dili Çözme Rehberi’nin yazarı olan veteriner Gary Weitzmanın söyleşisine göre:

“Yavaşça göz kırpmak gerçekten bir kabullenme hareketidir.Kediler kesinlikle sizin yanınızda rahat olduklarında bunu yapar.

Eğer sevgiyle gözlerinize bakan ve yavaşça göz kırpan bir kediniz varsa, kendinizi şanslı bilin.Alışagelmiş bir hareket gibi görünse de, yavaşça göz kırpan kedinizin söylemek istediği şey “Sen benim tüm dünyamsın!”

kediler neden göz kırpar
kediler neden göz kırpar

Kediler Neden yavaşça Göz Kırpar ?


Bazı kedilerin diğer evcil hayvanlar kadar dıştan sevgi dolu olamayacakları doğru olsa da, oldukça etkileyici olabilirler.

Sadece neye bakacağınızı ve bir kedinin vücut dilini nasıl okuyacağınızı bilmeniz gerekir. örneğin, Yoğurma (kedi masajı), kedilerin sevgilerini gösterdikleri ortak bir yoldur.

Şimdi yavaş göz kırpmayı listeye ekleyebilirsiniz.

Yavaş yavaş göz kırpan kedi, kitlenizin “Seni seviyorum” dediği en ince yollardan sadece bir tanesidir ve geri dönebileceğiniz bir jesttir.

Kedilerin Yüz İfadeleri Bilimi

Bu konuda bir çok bilim adamının araştırması var. Örneğin, Journal of Physiology’de yayınlanan araştırmalar, kedinin göz kırmpası, göz kapağının hem kapağın açılması hem de açılmasının yavaş bir hızda gerçekleştiği zaman,

göz kapağının kapanması hızlı olduğunda, tipik bir kedi göz kırpma hızından farklı olduğunu not eder. ama açılış yavaş. Bu gözlem dikkat çekicidir çünkü yavaşça yanıp sönmenin refleks bir hareket olmadığını –

kasıtlı bir davranış olduğunu göstermektedir. Bu araştırma, “Kediler neden göz kırpar?” Sorusuna cevap vermek için heyecan verici bir adım.

Amerikan Feline Uygulayıcılar Birliği tarafından yayınlanan bir makalede, lisanslı veteriner teknisyeni Ellen M. Carozza, bir ofis ortamında gördüğü evcil hayvanlarla birlikte,

“kendinden emin mutlu kedi” nin göz açıp kapayana kadar göz açıp kapamaya başlamanızı beklediğini belirtti. dönüş.

Gizemli görünebilir, ancak kedinin yavaş göz kırpması, kedinizin dikkatinizi çekmek için yapacağı birçok şeyden yalnızca biridir.

Bu yüzden,ikiniz birbirinize ne kadar sevip güvendiğinizi göstermek için “göz kırpabilirsiniz”.

peki kediler ağlarmı

2 thoughts on “Kediler Neden Göz Kırpar ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir