Köpekler Tatlı Yerse Ne Olur

Köpeklerde Tatlı Yemek

Köpekler tatlı yerse ne olur :Bir parça tatlı ya da bir parça çikolata yediniz ve dört bacaklı arkadaşınızın orada size baktığını gördünüz gözlerinizin içine bakıyor ve elinizdeki lezzetli yiyecekleri onunla paylaşmak için can atıyorsunuz?

Yalnız olmadığından emin olabilirsin. Ancak köpekler tatlı yerse veya onlara bu yiyecekleri vermekten kaçınmak en iyisi midir?

köpekler tatlı yerse ne olur
köpekler tatlı yerse ne olur

Bir köpeğin vücudu bizimkiyle aynı değildir. Köpekler daha kısa bağırsaklara sahiptir ve belirli yiyecekleri sindirmeyi mümkün kılan enzimlere sahip değildir.

Aslında, köpeklerin tahammül edemediği ve metabolize edemediği bir dizi madde vardır. Bu nedenle, bu maddeleri içeren yiyecekler diyetlerinden çıkarılmalıdır.

Şekerli ve tatlı yiyecekler bu kategoriye girer ve tüylü arkadaşlarımızın sağlığına en zararlı olanlar arasında sayılır.

Kek, bisküvi, şeker ve dondurma gibi tatlı yiyecekler tatlandırıcılar içerir: bu maddelerin küçük bir kısmı köpeğinizin vücudundaki değerleri olumsuz yönde değiştirebilir,

ihmal edilirse sinir sisteminin bozulmasına neden olabilecek köpek diyabetini tetikler. Tatlı yiyecekler yüksek yağ ve kalori içeriğine sahiptir ve ayrıca köpek şişmanlığına yol açabilir.

Köpeklerde şekerli Yiyecek

Bir şeker birikimi dolaşım sistemini aşırı derecede uyararak evcil hayvanınızın kalbine daha da yankılanabilir;

ayrıca, diş eti sorunlarına neden olabilir. Örneğin, diş çürümesi, ağız kokusu ve hatta diş kaybını hızlandırır.

Ona ara sıra küçük bir tirit vermek, evcil hayvanınıza zarar vermez, ancak bunu yapmamak yine de daha iyidir.

Onu gerçekten tatlı bir ikram ile ödüllendirmek istiyorsan, bunları kendin yapabilir ya da özel bir pastaneden alabilirsin.

özellikle köpekler için ev yapımı bir pastane açılması lazım. Somon veya tavuktan yapılan doğum günü pastalarının yanı sıra bisküvi, kek ve diğer lezzetli atıştırmalıkların

kişisel özveriyle satıldığı bir pastane. Kullanılan tarifler beslenme açısından dengelenir ve köpeğinizin ihtiyaç duyduğu temel vitaminleri ve mineralleri içerir, böylece onları tamamen güvende tutar!

Köpekler tatlı yerse ne olur , Köpeklerin ihtiyacı olan yiyecekler, yediklerimizden farklıdır ve bu nedenle, özellikle özel olarak incelenmemiş olmadıkça, her türlü tatlı ve şekerli yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

Köpekler Kaç Ayda Doğar

2 thoughts on “Köpekler Tatlı Yerse Ne Olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir