Papağan İsimleri ve Özellikleri

papağan isimleri

Ailenizin sevimli bir parçası haline gelecek, hemen hemen her hayvan dostumuzda olduğu gibi papağanlar içinde kişiliğini yansıtacak; güzel bir isim seçmek sizi zorlayacaktır. Gerçek bir hayvan sever, birlikte yaşamaya alışacağı papağanını kendi çocuğu gibi sahiplenecektir. Bu nedenle onun için her zaman in iyisi ve güzelini isteyecektir. Papağan isimleri listemizi sizler için hazırladık ve bu yazı içerisinde papağanınız için seçebileceğiniz benzersiz ve güzel birçok isim önerisi yaptık.

Papağan İsimleri

Her canlıda olduğu gibi papağanınız için belirleyeceğiniz isim ona has özellikleri eksiksiz bir şekilde yansıtabilmelidir. Bu nedenle onun için bir isim belirlemeden önce birkaç gün onu gözlemlemeli ve onu tanımaya çalışmalısınız. Papağanınızın cinsiyeti, rengi, yaşı ve diğer karakteristik özelliklerini göz önünde bulundurarak sizler için paylaştığımız papağan isimleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

AfroditAlişCocoÇapkın
AşkımAtomÇikoÇimen
BalBaşkanDodoDuman
BıcırıkBiberGümüşGüneş
BoncukBulutHerkülHürrem
CadıCaferHüsnüİnci
CambazCankuşLadyMaşuk
CevizCimbomMavişMecnun
MiçoPakizePaşaRıfkı
MisketSarıSultanSusam
SuziŞakirŞımarıkTarzan
ZilliZeytinFıstıkTarçın

En Güzel Papağan İsimleri

papağan özellikleri
papağan özellikleri

Yalnızca sevginin değil her zaman her şeyin en güzeline layık olan kanatlı dostlarımız için özel bir liste hazırlamak istedik. En güzel papağan isimleri başlığını verdiğimiz bu listemizde; rahatlıkla telaffuz edebildikleri “B, C, S, K” gibi harflerin geçmesine özen gösterdik. Bu sayede kendi isimlerini daha kolay bir şekilde öğrenerek söyleyebilecektir.

AsumanAşkımBızdıkCankız
ÇilekKaramelKöpükMinik
PrensesRakkasŞirineZakkum

Konuşan Papağan Türleri

Papağan Özellikleri

Papağan, sıcak bölgelerde yaşayabilen, kıvrak gagasıyla dikkat çeken kuş türlerinden birisidir. Oldukça iyi bir tırmanıcı olan Papağanlar aynı zamanda konuşkanlıklarıyla dikkat çekmektedir. Taklit konusunda doğuştan bir yeteneğe sahip olan bu kuşlar, bazı kelimeleri taklit ederek sizinle konuşabilmektedir. Taklit yeteneği sebebiyle yoğun bir ilgiye maruz kalan Papağanlar evcilleştirilerek dünya genelinde birçok kişi tarafından beslenmektedir. Evcil papağanlarınız için Papağan isimleri önerilerimizi biraz önce sizinle paylaşmıştık. Genel olarak Papağanlar hakkında öne çıkan bazı özellikler ise şu şekilde;

Papağanlar Nerede Yaşar?

Papağanların doğal yaşam alanları; Afrika, Amerika, Asya ve Okyanusya kıtasının tropikal orman bölgeleridir. Ülkemizde doğal olarak yaşamını sürdüren iki papağan türü bulunmaktadır. Bunlar; Yeşil papağan ve İskender papağanıdır.

papağan isimleri
papağan isimleri

              

Sultan Papağanı Özellikleri

  Papağanlar Nasıl Beslenir?

Papağan türlerine göre farklılık gösterebilmekle birlikte, çoğunlukla; tomurcuk, çiçek, meyve ve tohumlarla besin ihtiyaçlarını karşılarlar. Evcil papağanlarınız için özel olarak üretilen yemler ile de beslenmeleri uygundur.

                Ortalama Yaşam Ömürleri

Toplamda 315’in üzerinde türü bulunan papağanların yaşam süreleri 70 yıla kadar uzayabilmektedir. Evcilleştirilmiş, kafes ortamı içerisinde yaşamını sürdüren birçok tür ortalama 30-40 yıl kadar yaşamaktadır.

                Taklit Yetnekleri

Güçlü bir hafızaya sahip olan Papağanlar, çevreden duydukları bazı kelimelerin anlamını bilmeden taklit ederler. Doğal yaşam ortamlarında insan ve hayvanları taklit etmedikleri yapılan araştırmalarda öğrenilmiştir. Fakat; kafes ortamında doğup büyüyen birçok türün zaman içerisinde insan seslerini taklit ettikleri bilinmektedir. En konuşkan tür olarak ise Jako türü papağanlar öne çıkmaktadır.

2 thoughts on “Papağan İsimleri ve Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir