Pomeranian boo Köpek Özellikleri

Pomeranian boo Köpek Özellikleri

Pomeranian boo köpek özellikleri ,Havlamaya Eğilim: Yüksek
Kazma Eğilimi: Düşük Sosyal / Dikkat İhtiyacı: Düşük

Tüyleri:
Uzunluk: Orta
Özellikleri: çift kat, düz
Renkler: Tüm renk ve desenlere izin verilir
Genel Bakım İhtiyaçları: Orta

Pomeranian boo Özellik

pomeranian,gerçek bir “oyuncak” köpektir, ideal yüksekliği sekiz ila 11 cm ve ağırlığı yalnızca bitbuçuk ila üçbuçuk kilogramdır.

Genellikle yedi ila 10 aylık yaşta olgunlaşırlar.

Pomeranian’lar, kabarık çift önlükleri ve sersemlemiş kulakları olan kurnaz yüzleriyle kolayca tanınır. Gövde şekli oldukça kare ve kabarık kuyruk yukarı ve arkaya kıvrılıyor.

Boynun etrafındaki kalın bir kıvrım, kuzey Almanya’nın karlarını kaldırabilecek bir köpeğin resmini tamamlar. Baş belirgin bir namlu ile yuvarlanır.

Pomeranian’lar harika bir dizi renktedir. Zengin bir kırmızı en çok cinsle ilişkilendirilir, ancak siyahtan beyaza, sable ve tonları arasındaki her şey kabul edilebilir, hatta çikolata.

Pomeranian boo köpek Kişilik özellikleri:


Pomeranyalılar genellikle şımarık, arkadaş canlısı küçük köpeklerdir. Boylarının küçük olduklarını ve zaman zaman büyük köpeklerle başa çıkacaklarını veya en azından sözlü olarak tehdit edeceklerini fark etmiyorlar!

Bunlar, sadece bloğun etrafında bir yürüyüş olsa bile, günlük egzersiz gerektiren aktif küçük köpeklerdir.

Oldukça zekidirler ve küçük bir bağımsız çizgiye rağmen itaat yarışmalarında başarılıdırlar. Yaşlandıkça, gerçekten kucak köpeği olmalarına daha elverişlidirler.

Pomeranian’lar genellikle iyi alarm köpekleridir ve aşırı havlamaya eğilimli olabilirler. Çocuklarla iyi olma eğilimindedirler, fakat çocukların küçük köpekler oldukları ve büyük cinsler kadar sağlam olmadıkları konusunda uyarılmaları gerekir.

Pomeranian boo Beraber yaşamak:


Bazıları titiz yiyiciler olsa da, Pomeranianların saklaması genellikle kolaydır. Muhtemelen aktif yapıları nedeniyle şişmanlığa eğilimi yoktur. Çift kat, dökülme mevsimi boyunca günlük seanslarla haftada bir veya iki kez düzenli bakım yapılması gerektirir.

Küçük olmasına rağmen, Pomeranian’ların düzenli egzersiz yapması ve eğitime devam etmesi gerekiyor. Çok zekidirler ve öğrenme püf noktalarından ve performanstan zevk alırlar.

Pomeranian boo köpek Özellikleri gereği diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir; ancak Pomeranian köpekleri kazara başka bir köpeğe zarar verebilecek büyük ırklara karşı dikkatli olunmalıdır.

Çocuklarla birlikte büyürlerse oldukça iyi yetişir; değilse, rezerve edilebilirler. Çocuklara, bu küçük köpeklerin büyük köpekler kadar sağlam olamayacağı ve etkileşimlerin denetlenmesi gerektiği hatırlatılmalıdır.

Poms, uyanık tavırları ve havlama eğilimleriyle mükemmel bir bekçi köpeğidir. Dikkatli olmaları ve küçük olmaları nedeniyle yaşlı insanlara çok iyi eşlik ederler.

Büyümeyen Köpek Cinsleri

4 thoughts on “Pomeranian boo Köpek Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir