Yavru Kedi Nasıl Yıkanır.

Yavru Kedi Nasıl Yıkanır.

Yavru kedi nasıl yıkanır ,Kediler bebeklerine çok iyi bakmaktadır. İnsanların bebeklerine bakmalarına çok benzer.Yavrular kendilerini temizlemeyi öğrenene kadar anneleri tarafından temizlenir.Yavrular sadece özellikle kirliyse veya pireleri varsa banyoya ihtiyaç duyarlar.
Leke temizleme, yavru kediler için iyi sonuç verir.

Vücudunun günlük olarak temizlenmesi, yavru kedinizin daha mutlu, daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.Kedinizi temizlerken bir arkadaşınızın size yardımcı olması yararlı olabilir. Bu, birinizin temizliğe odaklanmasına izin verirken, diğeri yavru kediyi sakin tutmanıza yardımcı olur.Tımar, yavru kedinizi temiz tutmak için bir başka önemli faktördür.

Kedinize tımar fırçası işlemini tanıtmak için iki fırça kullanın. Fırçaladığınızda ve fırçayı ısırmaya başladığında, ilk fırçayı önüne koyun, böylece kokusunu alıp fırçalamaya devam etmek için ikinci fırçayı kullanabilirsiniz. Fırçayı ısırdığında, yatırın, böylece araştırmaya devam eder ve fırçalamaya alışmaya başlar.

Bu yavru kedi sürekli bakım yapılırken fırçalma işlemini öğrenmek için bir şans verir. Sonunda fırçalamanın iyi olduğunu ve serbestçe bakım yapmanıza izin vermesini öğrenecektir.

Normalde, ana kedi yavrularını temizler ve temizlenmeyi öğretir kediniz annesinden ayrı ise bu temizleme işlemi size düşmektedir. Kedinizin son derece temiz kalması sağlığı ve refahı için önemlidir.

Temizlik Öncesi Tavsiye

Yavru kediler onları şaşırttıklarından korkarlar. Örneğin, bir yavru kedi sudan korkmayabilir, ancak akan suyun sesi yavru kediyi ürkütürse, korkmayı su ile ilişkilendirir. Sakin olmasına ve güvende hissetmesine yardımcı olmak için temizleme işleminde sürekli olarak yavru kediyle konuşun.

yavru kedi banyo yapmak
Yavru Kedi Banyo

Yavru kedinizi su ve banyo gibi yeni şeylerle tanıştırırken yavaş hareket edin, böylece güvenini kazanma şansınız olur.Pire olmadığı sürece sabun veya şampuan bu yaşta gerekli değildir. Böyle bir durumda, yavru kedi için güvenli bir sabun bulmak için veterinerinize danışın.
Yavru kedileri sakinleştirmek için evcil hayvan dükkanlarında bulabileceğiniz kedi sakinleştirici difüzörler vardır ancak çok gerekmiyorsa kullanmamanızda fayda vardır.

Yavru Kedi Banyo Malzemeleri

1)Yumuşak kumaş
2)Ilık su
3)Yumuşak havlu
4)Çok fazla sevgi ve sabır

Yavru Kedi Nasıl Yıkanır ?

Yumuşak bir bezi ılık suyla nemlendirin. Veteriner hekiminiz tarafından önerildiği takdirde, yalnızca yavru kediler için özel olarak tasarlanmış sabun kullanın, genel temizlik için normal su yeterlidir.Yavru kedinizi yakın tutun ve nemli bir bezle hafifçe silin. Islaklığın miktarı, yavru kedilerin ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak değişecektir.Çok kirli ise bezin nemini arttırabilirsiniz.Temizlemeye sırt gibi rahatlatıcı bir alandan başlayın ve tüylerini okşayarak hafifçe silin. Temizlerken tüylerinin yönünü takip edin.

Bacakların üzerine ve son olarak mide ve yüze doğru hareket edin.
Kedinizin arka tarafını temizlemeye özellikle dikkat edin. Bu alan genellikle ana kedi tarafından temizlenir, çünkü yavru kediler onu etkili bir şekilde temizleyemezler.

yavru kediler nasıl yıkanır
yavru kediler nasıl yıkanır

Yavru kediler nasıl yıkanır.Temizlerken, sakinleşmesine yardımcı olmak için yavru kediyle sürekli konuşun. Endişeli veya korkmuş olursa, sadece size yakın tutun bu durum ona rahatlık ve güvence sunar. Temizlik, “anne” rolünü üstlendiğiniz ve temiz kalmasına yardımcı olduğunuz için yeni yavru kediyle bağ kurmanın tam zamanıdır.

Aşırı suyu temizledikten sonra, yavru kediniz tamamen kuru ve rahat olana kadar bu işlemi yumuşak havlu ile tekrarlayın. Yavrular o kadar küçüktür ki vücut ısısını çok iyi tutmazlar. Yavru kedinize yakın tutup sakinleştirmek ve onu kuruyana kadar sıcak tutmanız ve size güvenmeyi öğrenmesine yardımcı olmak için konuşmak en doğru davranıştır.

İşlem sırasında herhangi bir çizik varsa, bunları sabun ve suyla iyice temizleyin, antiseptik bir maddeyle tedavi edin ve bandajlayın. Enfeksiyon bulguları için çizik veya ısırmaları sık sık kontrol edin.

Kediler ne yer

2 thoughts on “Yavru Kedi Nasıl Yıkanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir